AF REHAB - REHABILITAČNÉ A VZDELÁVACIE CENTRUM BRATISLAVA

recepcia@afrehab.sk | +421 948 446 652  

Tradičná čínska medicína

Tradičná čínska medicína  - TCM je veľmi starý systém liečenia, ktorého hlavnou úlohou je obnoviť  rovnováhu ľudského tela  pomocou prírodných spôsobov, akým je akupunktúra, využitie liečivých rastlín, tradičné masáže a cvičenie. TCM nie je liečiteľstvo ale vysoko sofistikovaná vedecká medicínska disciplína.  Výhodou TCM je že nehodnotí problémy izolovane ale posudzuje pacienta ako celok, z pohľadu fyzického ale aj duševného zdravia. Veľká sila ďalej spočíva v tom že nerieši iba príznaky, ale snaží sa choreniam predchádzať. Podľa TCM všetky orgány a ďalšie telesné časti spolu súvisia a navzájom sa ovplyvňujú.

Základom je správna diagnostika pacienta, ktorá pozostáva z pozorovania mnohých otázok ako napríklad: Ako spíte? Kde sa najviac potíte? Čo jete? Píska vám v ušiach? Ako sa stravujete? A iné. Komunikácia je veľmi dôležitá a už samotný rozhovor mnoho napovie. Následne prichádza k diagnostike podľa jazyka a zhodnotí sa Váš pulz.

Medzi základné postupy liečby TCM patrí fytoterapia, akupunktúra, výživový systém, masáže tuina a cvičenia čchi - kung. O tom si však povieme viac v ďalšom príspevku.

V AF REHAB sa snažíme neustále posúvať v pred a preto sme sa rozhodli rozšíriť naše služby aj o túto východnú metódu. TCM sa stáva našou súčasťou a otvárame pre vás ambulanciu.

Či už máte záujem o konzultáciu alebo samotné vyšetrenie, neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0948 44 66 52 alebo sa môžete objednať cez náš rezervačný systém.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Naši partneri

Spiral Stabilization
AŠK Slávia Trnava
P+P Partner

AF REHAB, s.r.o., Račianska 66, Bratislava
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel.: +421 948 446 652

© 2020 AF REHAB, s.r.o. | Rehabilitačné centrum Bratislava | Ochrana osobných údajov | Pravidlá súťaží